Виховна робота

Діалог для поколінь

Учні  31 групи разом з майстром Волянюк Іриною відвідали Шумський краєзнавчий музей, у якому відбулась виставка картин самобутньої художниці Інни Василівни Михайлів – «Діалог для поколінь».

Мисткинею представленно 36 живописних полотен, серед яких пейзажі рідної Кременеччини, розмаїття квітів та дерев, архітектурні пам’ятки.

Художниця змотивувала учнів, до того, що які б не були труднощі у житті не потрібно здаватися та зупинятися, а сміливо крокувати вперед до перемоги!

Співець української слави і волі

«І мене в сім’ї великій, 

В сім’ї вольній, новій, 

Не забудьте пом’янути 

Незлим тихим словом.»

(Т. Г. Шевченко, «Заповіт»)

Наближається день, коли серце української культури та поезії знову відчує пульс Тараса Шевченка – 210-та річниця його народження. Учні ДНЗ “Шумське ПТУ” відвідали публічну бібліотеку і вкотре послухали про багатогранність таланту Великого Кобзаря як поета й живописця, декламували його вірші.Доповненням заходу була книжкова виставка «Співець української слави і волі», що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Шевченківські гостини

Березень – перший весняний місяць. Пробуджується земля і все, що на ній. А ще славетний він для всіх українців тим, що в цей місяць вшановуємо Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Такими словами ведучі  Яна Мельник та Сергій Вознюк розпочали Шевченківські гостини «Шукаймо у собі Шевченка. Хоч іскру кожен…» Алла Головатюк прочитала «Заповіт» німецькою мовою. Учні 22 групи заспівали пісню «Думи мої». Учасники свята переглянули тематичну виставку художника, приготували улюблені страви Шевченка гречані вареники з сиром, борщ з карасями. За дружнім чаюванням читали поезії та ділилися враженнями.

Ім’я Тараса Шевченка стало символом нашого народу. Його портрет –  у кожній хаті, його «Кобзар» лежить на столі поряд із хлібом, а його пісні вишиті на рушниках.

Служити Україні-справа честі і життя

День українського добровольця відзначили в училищі для вшанування мужності та героїзму захисників, сприяння зміцненню патріотичного  духу молоді. Викладачем предмета «Захист України» організована зустріч «Служити Україні-справа честі і життя». Запрошений учасник бойових дій, командир відділення роти охорони І відділу Кременецького РТЦК та СП, молодший сержант Василаш Р.І. поділився спогадами про фронтові будні, побратимство, розкрив секрети бойової роботи  кулеметника, продемонстрував знімки зброї, що допомагає наближати перемогу.

Начальник рекрутингу та комплектування майор Коваль М.І., оператор групи документального забезпечення солдат Сухар І.В. познайомили третьокурсників з умовами вступу до військових навчальних закладів України, наголосили, що жінки приймаються на навчання на рівних правах з чоловіками.

Учні мали змогу поспілкуватися, одержати відповіді на питання, що хвилюють та зрозуміти, що Україна чекає на  всіх розумних, сильних, витривалих!

Кращої, ніж рідна, мови не буває!

Солов’їне шоу-конкурс “Кращої, ніж рідна, мови не буває!” відбувся 21.02 у ДНЗ “Шумське ПТУ” між учнями – механізаторами першого і другого курсів. Вісім цікавих раундів, практичні завдання, конкурс на краще прочитання віршів-показали, що учні знають і люблять рідну мову. Анастасія  Мельничук виконала чудові сучасні пісні про українську мову. Рідна мова-генокод нації! З невеликим відривом перемогу отримали першокурсники! Команди знавців нагороджені похвальними грамотами.

Робота з батьками

До Дня Української жінки керівники групи кухарів І курсу провели тематичні батьківські збори.  Після музичних вітань, які виконали  талановиті юнаки ІІ курсу Вознюк С., Дячук В. перед батьками виступили класний керівник Остап’юк О.Д., майстер виробничого навчання Тимощук О.Я.,  розповіли чим і як живе група, її досягнення і проблеми. Запрошені викладачі проаналізували рівень компетентностей першокурсників. Практичний психолог Жирун О.Г. провела заняття «Щасливий той, хто щасливий у себе дома!». Акцентувала увагу на відносинах з дітьми груп ризику.  Демонструвала метод «Склянка», який спонукав розвивати вміння віднаходити власні ресурси для реалізації батьківського потенціалу.

Без мови немає країни!

Тиждень філологічних наук завершився зустріччю у арт- майстерні ” Без мови немає країни!”. Поціновувачі мистецтва серед учнівського самоврядування виготовляли патріотичний постер, спілкувалися, пригощалися, релаксували. І все це із вдячністю захисникам за  можливість творити  під мирним небом України!

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні для учнів 34 групи було проведено урок-реквієм “Ангели миру”. Класний керівник і майстер  нагадали присутнім про основні події Єврореволюції. Розповідали про героїв, які прагнули змін на краще, щоб кожний громадянин міг пишатися тим, що він українець, мав можливість на гідне навчання, лікування, працю, захист, справедливість, щоб кожен жив у своїй державі гідно.Завершили захід запаливши свічечку пам’яті, вшанували  хвилиною мовчання загиблих героїв. В знак пам’яті  поклали квіти і повісили паперових ангелів біля пам’ятного знаку.

Час плине, а пам’ять залишається…

20 лютого в Україні є символічно важливою датою, оскільки вона пов’язана з подіями під час Революції Гідності 2014 року. Цього дня в самому серці Києва відбулася одна з найбільш кривавих сторінок українського суспільства, протистояння між протестувальниками та силовиками.”Час плине, а пам’ять залишається…” – під цим гаслом відбувся виховний захід, на якому хвилиною мовчання учні ДНЗ “Шумське ПТУ” вшанували всіх полеглих за волю, долю і незалежність України, заслухали очевидця та долучилися до акції “Ангели пам’яті”.