Позаурочна діяльність училища

Година цікавої хімії

«Широко простягає хімія руки свої в справи людські» – під таким гаслом пройшов позаурочний захід підготовлений та проведений викладачем Г.Ф. Дукач. Учасники розповіли про значення хімії в парфумерії, медицині, побуті, виконали пісні на мотиви відомих шлягерів. Відбулася сесія, на якій виступили метали і неметали. Поділилися своїми проблемами мужні метали, їх запити спростувала опозиційна фракція. Учні охарактеризували хімічними термінами свого викладача. Переглянули фрагмент з кінофільму «Вода і життя». На завершення ведучий – юний хімік Віталій Повар продемонстрував більше десяти дослідів. На завершення усім побажали мирного неба!

“Недостатньо тільки отримати знання, потрібно знати їм застосування ” Й. Гете

В 11 групі проведено викладачем біології і екології Гук  Т.Ф. відкритий урок з використанням дидактичної гри на тему:” Розв’язання типових генетичних задач”. За допомогою яких вдосконалювали навички  самостійної робота  та в  групах. Учні розв’язували задачі за допомогою полів з фішками : схем схрещування та решітки Пеннета. Урок допоміг зрозуміти закономірності успадкування та принципи спадковості, їх роль для наступних поколінь.

Влучність…

Практичні заняття із стрільби з пневматичних гвинтівок проведено на базі Шумського районного спортивно-технічного клубу «Товариство сприяння оборони України». Сьогодні відпрацьовували влучність учні другого курсу.

Захоплюємося цими мужніми людьми

Ми їм дуже вдячні за те, що вони роблять для нас, для нашої країни, нашої Батьківщини. Учні професії «Перукар (перукар-модельєр, манікюрник» провели акцію «Стрижка для військового», це маленька наша вдячність за те, що вони захищають і оберігають нас і країну.

Відкритий урок з перукарської справи

Сьогодні 19.03.2024 у ДНЗ “Шумське ПТУ” викладач професійно-теоретичної підготовки Ірина Верещинськ а провела відкритий урок із перукарської справи на тему: “Догляд за блондованим волоссям”. Учні із захопленням приймали участь у роботі і показали гарні знання та вміння, прагнення до навчання.

Безпекові рекомендації

Кращий кухар

На завершення професійного тижня викладач професійно-теоретичного навчання провела вікторину “Кращий кухар” між командами першого і другого курсів. Учасники продемонстрували знання сировини, теплових процесів обробки, знання інвентарю, а також вміння очищати овочі, працювати з тістом і фігурної нарізки фруктів.Переможцями стала команда другого курсу.

Приготування холодних закусок

В рамках тижня професії “Кухар, кондитер”, учні 24 групи разом з майстром виробничого навчання, Мельник Г.П., продемонстрували майстерність у приготуванні холодних закусок.https://photos.app.goo.gl/3ghtbm3LvAwnEU2WA

Гастрономічна мапа України

29 лютого учні 14 групи, разом з майстрами виробничого навчання Оксаною Тимощук та Інною Токарчук провели захід під назвою “Гастрономічна мапа України”. Учасники відмічали на гастрономічній карті географію страв та презентували традиційну українську кухню. На столах красувалися 25 страв із 24 областей України та Криму.https://shumsk.info/30432-2/?fbclid=IwAR1Vk3QEFfSdwGhb_Yd8Atffv6GOGYM-ruVZqnADVvL6tr7iiNvB2YarI3M

Приготування бісквітного тіста та виробів з нього

У рамках тижня професії “Кухар, кондитер” учні 34 групи з майстром виробничого навчання Данильчук Ю.К., провели відкритий урок на тему: “Приготування бісквітного тіста та виробів з нього”. У формі презентації учні коротко розповіли історію виникнення, а також про новітні технології бісквіту. На завершення продемонстрували власні вироби на дану тему.

Солодке віщування

Учні 34 групи розпочали тиждень професій “Кухар, кондитер” смачною акцією “Солодке віщування”, адже ніщо так не зігріє душу як гарне слово і щось солоденьке. Печиво з віщуванням всередині міг обрати кожен на своє вподобання.

Декоративне оздоблення поверхонь

На завершення тижня професії “Муляр, штукатур, маляр” відбувся майстер клас “Декоративне оздоблення поверхонь”. Учні показали навики роботи штукатурними та малярними інструментами.До майстер класу приєдналися майстри та учні інших професій.

Містер рівень

22 лютогов рамках тижня професії “Муляр, штукатур, маляр” відбувся укрок – практикум “Містер рівень”. В історичній подорожі згадали грому, єгипетський трикутник, ватерпас. Практично відтворили роботу сучасними рівнями різного призначення, лазерними нівелірами.

Мовознавча гра «Хто зверху?»

Сучасні змагання у формі популярної гри влаштували у ДНЗ «Шумське ПТУ»  не стільки з метою перевірити знання учнів, як вмотивувати молодь вивчати рідну мову, пропагувати серед ровесників. 22 лютого команда дівчат ІІІ курсу групи перукарів вступила у мовознавчий двобій з хлопцями, які здобувають фах трактористів-машиністів, під час якого намагалися з’ясувати, хто ж розумніший. Конкурси «Він чи вона», «Вгадай твір за ілюстрацією», «Так-ні», «Разом, швидко, правильно», «Зобрази фразеологізм», «Скажи без затримки», «Склади прислів’я» виявили, що в інтелектуальному розвитку і хлопці, і дівчата не поступаються одні одним, хоча фортуна стала на бік сильної половини.  Та переможених у мовознавчих іграх не буває, бо це можливість не лише продемонструвати кмітливість, ерудицію й рівень знань, а й дізнатися нове й корисне. Граймо й виграваймо, бо українська мова-це зброя!

Ми знаємо і можемо

Тиждень професії “Муляр, штукатур, маляр” продовжується. 21 лютого 2024року проводився захід “Ми знаємо і можемо”. Насамперед команди 1, 2 та 3 курсів змагалися зі знання будівельного інструменту та будівельних технологій. Практична частина проходила в майстерні мулярів, де змагалися по завданні “Кладка кута товщиною 380 мм за однорядною системою перев’язки швів”.

квест – Вчимося будувати

20 лютого згідно плану тижня професії “Муляр, штукатур, маляр” проведено квест “Вчимося будувати”. Участь прийняли три команди, які показували свої знання та ерудицію на чотирьох станціях: “Архітектура”, “Технологія”, “Інструментальна”, “Матеріальна”. Кращого результату здобула команда “Штукатур”, капітан Стапай Максим.

Відгадай будівельну загадку…

Сьогодні, 19 лютого у ДНЗ “Шумське ПТУ” розпочався тиждень професії “Муляр, штукатур, маляр” .Була проведена презентація професії, а також представлена виставка професійної літератури та стінгазет.На завершення провели вікторину “Відгадай будівельну загадку”.