29 вересня вшановуємо пам’ять жертв масових розстрілів цивільних та військовополонених, які здійснювали нацисти під час окупації в 1941–1943 роках.

Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. За різними оцінками, тоді загинуло від 100 до 150 тисяч осіб, яких окупанти вважали «зайвими». Не було винятком і невеличке містечко Шумськ, де єврейське населення було  зігнане в гетто і в липні 1942 року  більшість жителів цих гетто були розстріляні – а це як мінімум 2400 чоловік.  Учні ДНЗ “Шумське ПТУ” пройшли стежками, де колись було розміщене гетто, прослухали короткий екскурс про становище населення та рівень розвитку тодішнього міста, а ще відвідали меморіал, невинно вбитим та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Подібні заходи є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

https://photos.app.goo.gl/eCqWWpY4kZg2TaTQ8

Остання прощальна зустріч зібрала на училищному подвір’ї цьогорічних випускників, учнів, батьків, колектив ДНЗ «Шумське ПТУ». З вітальним словом до присутніх звернувся директор закладу Федір Куц. Ведучі заходу Валерія Дідук та Іван Головатюк читали патріотичні рядки, неодноразово лунали слова «Слава Україні! Героям Слава!». Майстерно виконали пісні Ірина Волянюк, Юлія Зелінська. Вітальними словами зверталися до молоді їх […]

У всеукраїнському конкурсі мистецтв “РОДОВІД” номінації декоративно-прикладне мистецтво учениця І курсу Жанна Волошун отримала ГРАН – ПРІ, керівник Світлана Столярчук.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x